دل‌آرام علی

هممم …
همین!

Advertisements

14 نظر برای “دل‌آرام علی

 1. کلاسیفایر تو احتمالا می تونه حدس بزنه من در این باره چی می گم!

  من اساسا نمی دونم چه اتفاقی افتاده. فقط خوندم که از فعالان زن بوده!!!
  و اما این فعال زن یعنی چی؟ یعنی کسی که داره برای آزادی زنان مبارزه می کنه. و اما آزادی زنان یعنی چی؟ یعنی اونا باید بیان و کارمند بشن و کار کنن. چرا؟ چون من کمپانی بزرگی دارم که نیروی کار می خواد. چون ما چیزی داریم به اسم رشد اقتصادی و که مثل خیلی چیزای دیگه چیز خوبیه برای خر کردن ملت. معنی حقیقیش بزرگ شدن کمپانی منه. خب؟ همه چی مثل زنجیر به هم متصل شدن و یادت بشه که محاله چیزی توی مدیا بازاز گرمی داشته باشه و در جهت افزایش قدرت من نباشه…من می خوام شما انسانها با معیارهای کمی احمقانه همدیگه رو بسنجین. پیشرفت و پسرفت خودتون رو اندازه بگیرین و بیافتین توی یه مبارزه خستگی ناپذیر برای ماکزیمم کردن اون کمیت. و البته اون کمیت ها در جهت افزایش قدرت من تعریف شده…چون که من خیلی اسمارت هستم ولی شما نه!

  Use every weapon of mass-distraction
  Turn active people into passive consumers
  Feed ’em bogus polls and harebrained rumours

  با تشکر از KMFDM و سایر دوستان

  و از همه مهمتر: ما مسئولیم. در قبال تک تک اعمالمون!

 2. به «از زندگی»: 😐

  به sun: ماجرای دل‌آرام علی، ماجرای حقوق زنان و مبارزه و سرکوب است. چند وقت پیش او را به زندان و شلاق محکوم کردند.

  به یاسین: من در مورد تو از classifier استفاده نمی‌کنم، از predictor استفاده می‌کنم. (;
  جدا از بحث‌های جدی، بحث شوخی‌اش این می‌شود که به نظرم ضعف استدلال‌ات این است که جهان یک وجهی‌ای تصور می‌کنی که غایت‌اش سازمان‌های بزرگی و قدرت‌مندی هستند که رسانه‌های وابسته به خود دارند. در این استدلال، آزادی‌ی افراد از چنگ سنت‌های خانواده به در بند کپیتالیسم افتادن منجر می‌شود. اما من حدس می‌زنم آزادی از سنت‌ها نیازی به در بند سرمایه‌داری‌افتادن ندارد.
  نکته‌ی خیلی مهم‌اش هم این است که رسانه‌ی حاضر (یعنی وبلاگ بنده!) از هیچ سرمایه‌داری تاثیر نمی‌گیرد. (;

  به آرام: 😐

 3. در مورد تصویر جهان در ذهن من: فکر نمی کنم زیاد از دنیای واقعی دور باشد. نگاه کن و ببین چند تا از این رسانه ها صاحب مشترکی دارند.

  در مورد سنت و از این حرفها:‌ پیش فرض تو و اکثر افراد این است که ما باید از بین سنت و مدرنیسم و پست مدرنیسم یکی را انتخاب کنیم و حتی می گویند که در غیر اینصورت تفکرت اختلاتی است و …. خب!‌من اینطور فکر نمی کنم. سنت زندانی نیست که قرار باشد از آن فرار کنیم یا نکنیم. سنت تجربه بشر در طول تاریخش است. اگر مشکلی دارد به مرور زمان معلوم می شود. قرار نیست که کلا بپذیریمش یا ردش کنیم…

  در مورد وبلاگ تو:‌وبلاگ تو پیاده نظام آنهاست. اصلا نیازی نیست که خودت آگاهانه تصمیم بگیری. تحت تاثیر جو حاکم تو هم در جهت خاصی حرکت می کنی.

 4. به یاسین:
  خیلی وقت‌ها، ولی نه همیشه.
  در مورد سنت و مدرنیته هم پیش‌فرض من الزاما چیزی که تو گفتی نیست. چنین چیزی گفته‌ام؟
  در مورد وبلاگ هم باید بگویم که شاید این‌گونه باشد. ذهن تو چطور؟

 5. من اجازه جسارت می خوام که نظرم رو درباره کامنت آقا یاسین بگم.
  اول: حتی در صورتی که فرمایش شما بی چون و چرا مورد قبول باشه هم کسی مثل دلارام علی که طبق فرمایش شما، فریب خورده جو حاکم و نظام های سرمایه داریه (راستی این شد خیلی شبیه به نگاه جمهوری اسلامی) آیا همچین آدمی باید حدود دو سال زندانی بشه؟؟ بحث بر سر عقاید این آدم نیست. بحث بر سر اینه که چرا باید به همچین چیزی محکوم بشه؟ قبل از انقلاب، فرض کنیم مجاهدین خلق رو. من باهاشون به شدت مشکل دارم. اما با زندانی و محاکمه شدنشون هم مشکل دارم، شما ندارید؟؟
  دوم و مهمتر: مشکل استدلال شما اینجاست که می گید:« آزادی زنان یعنی چی؟ یعنی اونا باید بیان و کارمند بشن و کار کنن» نه عزیز من! همین امروز هم که زن ها حق و حقوق نصف مردها هم ندارن، این حق کار کردن رو خیلی خوب ازش بهره مندن. تو ایران زندگی نمی کنید شما؟ اگه می کنید یه نگاه به شرکت های کوچیک و بزرگ خصوصی بندازین که 70 درصد پرسنلشون زنه و دلیلی هم جز اینکه می تونن با حقوق کمتر سروته قضیه رو هم بیارن و به وقتش دکش کنن، نداره. بحث این دفاع از حقوق زنان، حقوق معنویه که شاید اگه اعاده بشه، بتونه به زن ها حداقل اینقدر عزت نفس بده که جلوی این موج هم خودشون وایسن.

 6. به سولوژن:
  ذهن من هدیه ای از طرف خدا به بشریت است!

  به ندا:
  من ماجرای این خانم رو نمی دونم. حرف من در مورد کلیت این جریانات بود. ضمنا اگه کسی جرمی مرتکب شد باید مجازات بشه که می تونه زندان هم باشه.
  قسمت دوم حرف تو کاملا در تائید حرفهای منه ولی خودت متوجه نیستی!
  آیا این یه وضعیت جدیده یا نه؟ معلومه که اینا زن رو به عنوان کارگر ارزون وارد بازار کار می کنن. مگه من چیز دیگه ای گفتم. منتها شما فکر می کنین که این جریانات آزادی زنان دارن در برابر این جریان می ایستن و من فکر می کنیم که اتفاقا همینها مسبب این وضعیت هستن. البته چیز دیگه ای بر زبان می آرن. ولی این چندان اهمیتی نداره.
  حقوق معنوی و عزت نفس: من توی یه خانواده سنتی بزرگ شدم. مادرم هم حقوق معنوی داشت و هم عزت نفس. اکثز همسن و سالای من هم همینطور هستن…
  پس شاید منظور شما از حقوق معنوی چیز دیگه ای باشه. اگه منظورتون همسان بینی مرسوم مدرنیستیه، که من هیچ اعتقادی به این حقوق معنوی ندارم!

 7. جناب یاسین،
  به نظر من شما باید روی اون اساسا که در جمله اول تون آوردید باید تاکید بیشتری بفرمایید: » من اساسا نمی دونم چه اتفاقی افتاده. فقط خوندم که از فعالان زن بوده »
  و گویا شما اساسا نمی دونید که چه خبر هست و اساسا نمی دونید که حقوق معنوی یعنی چه! وگرنه هرگز اسمی از «همسان بینی مرسوم مدرنیستیه» نمی آوردید!
  افسوس که دل آرام هایی این طور از خود گذشتگی می کنند و افرادی (نه فقط من و شما که خیلی از خانم ها!) به راحتی ازش می گذریم و اساسا اصلا در جریان نیستیم!

 8. با آرام موافقم. شما اگه راجع به یه کیسی اطلاعات دقیق ندارید چرا اصلا راجع بهش اظهار نظر و تازه بعد از اون سرش با جدیت بحث هم می کنین. من رو ببخشید ولی، فکر می کنم شما هیچ تصوری از اون چیزی که داره تو جامعه امروز ایران می گذره ندارید.
  قسمت دوم حرف های من کاملا در تایید اینه که همچین چیزی می تونه بد باشه. به عبارت دیگه در این مورد باهاتون موافقم. اما ریشه اینکه این قضیه داره از کجا آب می خوره… والا چه عرض کنم.

 9. عرض کردم «حرف من در مورد کلیت این جریانات بود». اوکی؟؟ دل آرام علی و زهرا محمدی و کبری اصغری و سکینه سادات سادات الرضایی و… اهمیتی ندارن. بقیه حرفاتون هم بازی با کلمات بود.

 10. دلارام علی یک قربانی کوته فکری عده ای و بی تفاوتی عده ای دیگر است !

  یاسین از موضعی صحبت میکنن که من اصلا درکش نمیکنم !
  ولی اگه یاسین نگران پیشرفت امپریالیسم جهان خوار از طریق دستیابی زنان به حقوق اولیه خودشون هستن رفتار دوستانشون بهانه های بیشتری برای اعمال برنامه های امپریابیسم جهان خوار بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می ده !!!!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s