جام جهانی۲۰۰۶ آلمان – ختم کلام

بعضی چیزها را دوست داری، بعضی چیزها را نه! از بین چیزهایی که دوست ندارم یکی جام جهانی‌ی امسال است. می‌خواهید بدانید چرا؟ بگذارید ده دلیل بیاورم:

۱-آدم‌هایی که همیشه دوست داشتم فوتبال را با ایشان ببینم هزاران کیلومتر از من دورتر بودند.

۲-ایران در این جام برخلاف جام ۱۹۹۸ بد بازی کرد. حتی گاهی آرزو می‌کردم کاش ایران اصلا در جام جهانی نبود. با این‌که از نظر عقلانی به احتمال زیاد شرکت‌اش مفیدتر از شرکت‌نکردن‌اش بوده است.

۳-تیم محبوب‌ام، برزیل، ضعیف‌تر از حد انتظارم بود.. حتی اگر گزارش‌گران و همه‌ی آدم‌ها بگویند که برزیل جادو می‌کند و بگویند مگر می‌شود در مقابل تهاجم برزیل ایستاد، اما به نظر من برزیل هم‌چنان بد بازی می‌کرد. شاید برزیل به‌تر از بقیه‌ی تیم‌ها بود (و در نتیجه که بود و در بازی با فرانسه نیز به اعتقادم به‌تر از فرانسه بازی کرد) اما افسانه‌ای نبود. من برزیل افسانه‌ای را دوست دارم.

۴-رونالدو سال‌ها است دیگر آن بازیکن چالاک بارسلونا نیست و در این جام تقریبا ثابت کرد که دیگر نباید انتظاری از او داشته باشم. رونالدو شاید مهاجم خیلی خوبی باشد، شاید خیلی فوق‌العاده دروازه را بشناسد و حتی ممکن است نتیجه‌ی کارش خیره‌کننده باشد، اما بازی‌اش سال‌ها است که دیگر زیبا نیست. حتی در جام پیش نیز زیبا بازی نکرد. رونالدو دیگر آن بازیکن محبوب من نیست.

۵-رونالدینهو فوق‌العاده نبود. رونالدینهو یک برزیلی‌ی معمول بود. نه بیش‌تر!

۶-برزیل از فرانسه باخت.

۷-آرژانتین از آلمان باخت.

۸-فرانسه از ایتالیا باخت در حالی که به‌تر بازی می‌کرد. تفاوت بازی‌ی فرانسه و ایتالیا در حد تفاوت بازی‌ی ایران و پرتغال بود. البته یک تفاوت در این میان وجود داشت و آن هم این‌که ایتالیا خطرناک حمله �ی‌کرد. من از فرانسه خوش‌ام نمی‌آید، اما بازی‌شان خیلی خوب بود.
۹-زیدان در لحظات اخر پایان زندگی‌ی ورزشی‌ی حرفه‌ای‌اش آن‌گونه اخراج شد. نمی‌دانم او چرا چنان کاری کرد. از شاخ‌ای که زد شاخ در آوردم! اما خیلی ناراحت شدم. زیدان به نظرم من به‌ترین بازیکن جام بود و حق‌اش بود با افتخار از فوتبال خداحافظی می‌کرد (اما هر کس‌ای بخواهد بگوید زیدان خودش را نابود کرد و ارزش‌اش کم شد یا حرف‌هایی از این دست، بی‌خود کرده است.).

۱۰-هممم …

و کمی هم در مورد نتیجه‌ی نهایی می‌گویم: من بین ایتالیا و فرانسه، دومی را انتخاب می‌کنم. گرچه دو دلیل باعث می‌شود که برد ایتالیا برای‌ام خیلی سنگین نیاید: ۱) ایتالیا در سال ۹۰ و ۹۴ خیلی زحمت کشید ولی چیزی عایدش نشد. نوبتی که هم باشد، نوبت ایتالیا بود (گرچه بین فرانسه و ایتالیا. وگرنه فکر کنم نوبت واقعی حق تیم دیگری بود). ۲)‌ لیگ ایتالیا برای فوتبال دنیا بسیار مهم است. خوب نیست کشوری که لیگ‌اش یکی از به‌ترین لیگ‌های دنیا است (در واقع احتمالا از نظر خیلی‌ها به‌ترین) تیم ملی‌ی خوبی نداشته باشد. قهرمانی در این جام اعتبار لیگ ایتالیا را بیش‌تر می‌کند.

Advertisements

16 نظر برای “جام جهانی۲۰۰۶ آلمان – ختم کلام

 1. سلام.اول اینکه چرا اینقدر خشک و رسمی نوشتین؟توی یاهو خوبیت نداره.مگه اینکه نوشته ی خودتون نباشه!!
  دوم اینکه جام جهانی امسال برای منهم از بعضی جهات خوب نبود که در بعضی جهات با شما موافقم. اولش اینکه ایران خیلی ضایع بود. دوم اینکه آلمان قهرمان نشد. و سوم اینکه فرانسه هم قهرمان نشد. چهارم هم اینکه زیدان گاو بازی درآورد و خداحافظی اش رو خراب کرد.
  اما از بعضی جهات خیلی خوب بود که در بعضی مواردش بر عکس شما خیلی خوشحال شدم: اول اینکه آلمان سوم شد و کلینزمن خوشحال بود. آلمانی هاهم همینطور. دوم اینکه برزیل زود حذف شد. و دیگه اون داستان تکراری که باید برزیل رو تو فینال می دیدیم تکرار نشد.سوم اینکه ایتالیا لیاقت قهرمانی رو داشت و لا اقل حذف آلمان بیهوده نبود. چهارم اینکه آلمان آرژانتین رو خیلی قشنگ برد و قدرتش رو به رخ همه کشید.
  اما به هر حال جام خوبی رو شاهد بودم که با وجود ضد حال های سنگینش همیشه به یادم می مونه.
  مخصوصا کنکور سراسری 85 ام که با بازی آلمان-آرژانتین مصادف شد.
  اما یه مساله که هنوز توش موندم اینه که کلینزمن چرا تو بازی آخر کان رو به جای لمن تو دروازه گذاشت؟
  بیشتر از همه دلم برای جبراییل سیسه تو مراسم اهداء جام سوخت.
  بهترین تیمها از نظر من اینها بودند : 1. آلمان 2.فرانسه 3. پرتغال 4.آرژانتین 5.ایتالیا 6.سوئد

  در ضمن هر کاری کردم که براتون ADD AS A FRIEND بفرستم یاهو اجازه نداد(نمی دونم چرا؟) ولی خوشحال می شم با هم آشنا بشیم. مشتاقانه منتظر جوابتون هستم.
  آی دی منم توی 360 اینه :crusader_77300

 2. من خیلی خوشحال‌ام که فرانسه نبرد و ایتالیا برد.

  اما در مورد اینکه ایتالیا بد بازی می‌کرد خوب این نظر شخصی است. من به نظرم ایتالیا خیلی بهتر بازی می‌کرد! ((: آمار و ارقام بازی هم نشان می‌دهد که دو تیم خیلی نزدیک بودند. در مورد زیبایی بازی برای من بازی فرانسوی‌ها خیلی کسل کننده است. به نظرم نظر دادن در مورد اینکه کدام تیم بهتر بازی می‌کرد وقتی که طرف‌دار یکی از دو طرف باشی کار بسیار پیچیده‌ای است.

  در مورد فرانسه: در 2 بازی آخر گل‌شان نتیجه شیرجه رفتن‌شان به فرم آکتورهای سینما بود. هم پنالتی دیشب و هم اولین خطایی که از پرتغال گرفتند و ضربه آزاد زدند و گل شد نتیجه‌ی این بود که داور درست ندید. در جام‌های جهانی قبلی هم همینطور بود. همیشه با اما و اگر و کثیف می‌برد.

 3. به هر حال از بین ایتالیا و فرانسه به نظرم ایتالیا گزینه‌ی به‌تری برای بردن بود! :))‌ البته تو می‌دانی چرا!!! (هیسسسس!)

 4. سولو بازی های لیگ ایتالیا را نگاه می کنی؟! عمده بازی ها کم گل و بسیار تاکتیکی و محتاطانه فارغ از جذابیت های تکنیکی. مثلا مشخص است که وقتی میلان با یوونتوس بازی می کند، جایی بسی خوشبختی است اگر بازی یک گل داشته باشد یا حتی دربی شهر میلان نیز جذابیت هایی که سایر دربی ها دارند را از نظر نوع بازی به هیچ وجه ندارد.
  امسال هم با رو شدن افتضاحات باشگاههای بزرگ این کشور، دیگر فکر نکنم اعتباری برای آن مانده باشد. هر چند که از چند سال قبل که پیگیر بازی های باشگاه های ایتالیا بودم همواره نقش داور در قهرمانی تیم ها کاملا مشهود بود و خود طرفداران فوتبال در این کشور نیز به ناسالم بودن رقابت ها اعتقاد داشتند.و حال نیز بخشی از آن افشا شد.
  در ضمن قهرمانی جهان باافزایش یا کاهش اعتبار لیگ چندان ارتباطی به هم ندارند همان طور که امسال در هر دو لیگ معتبر اروپایی (یوفا و جام قهرمانان) دو تیم اسپانیایی قهرمان شدند اما کسی نمی گفت اعتبار اسپانیا زیاد شده است و اسپانیا هم در یک هشتم حذف شد.
  از نظر حق پخش مستقیم بازی ها نیز لیگ های انگلستان و اسپانیا از همه گران تر هستند و بعد از آن لیگ ایتالیا و آلمان قرار دارند.

 5. به بهار نارنج: ۱۹۹۶-۱۹۹۷ که در ۴۹ بازی هم ۴۷ گل زد. قبل‌اش هم در آیندهوون بود و پیش‌تر هم در یک تیم برزیلی. بازی‌اش در آیندهوون را ندیده بودم، اما بازی‌اش در بارسلونا قابل مقایسه با بازی‌ی هیچ بازیکن دیگری که می‌شناسیم نبود. موقع تهاجم به نظرم به‌تر از رونالدینهوی فعلی دریبل می‌کرد (در واقع دریبل بیرون پای فوق‌العاده‌ای داشت).

 6. well at least zidane got the best player award, which i think he deserved. And I pretty much agree with all of your points. The Italian leagues, however, are in total shambles, and i dont know what is going to happen to players now that there is so much happening inside Italy with corruption and other charges related to the league

 7. حالا سولوژن جان
  مستقلا،
  چرا این‌قدر در لفافه گفتی «نوبت واقعی حق تیم دیگری بود»؟
  اسم بردن از آرژانتین، اون‌قدر هم سخت نبود. حتی اگه طرفدار برزیل باشی 😉

 8. نه فرانسه بده! از پرتغال ناجوانمردانه بردند (پرتغال بهتر بازی می کرد) و پنالتی که بهشون توی فینال رسید هم به حق نبود. زیدان هم رفتارش با عقل جور در نمیاد. شاید می خواست جلب توجه کنه D:
  حالا رونالدوی جدید چی، اون پرتغالیه رو می گم، اون که کارش درسته!
  بهرحال VIVA ITALIA

 9. hamon tor kekhoodet ghoofty brazil kheili kheili ba oft bady mivajeh shoode,,,,avalan ke emshab batarinrooze manbood chera???? chon ke roonie barca ba karte ghermez movajeh shood ..ki fekreshoo mikard ke intoory beshe,,,khetafeye tahe jadvali ro bazoor shekast bedan…khoolase ke nemidoonam ayandeye brezilo ronaldinho chi mishe ..aya brazil hamon brazil va roni hamon ronaldinhooo?/?//hichkas nemidoone

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s