فیلترینگ سولوژن

سولوژن به شدت فیلتر شده است. برای‌ عجیب است که با کدام عقل و منطقی سایت مرا این‌گونه سانسور کرده‌اند: نه آن‌چنان از سیاست می‌نویسم (و حتی اگر هم بنویسم، بیش‌تر از خودِ سیاست می‌نویسم و نه از احزاب و گروه‌های سیاسی) و نه از مسایل جنسی و دیگر قضایا. بخش‌های دیگر سایت‌ام هم که کاملا علمی است و به گمان‌ام Thesilog یکی از معدود وبلاگ‌های علمی‌ای است که ایرانیان می‌نویسند. به قولی لابد از مقام شامخ پاپ سولوژنوس اول ترسیده‌اند که این‌گونه مرا فیلتر کرده‌اند. خلاصه این‌که تاکنون به نتیجه‌ی خیلی خاص‌ای نرسیده‌ام. پرس و جوها و پی‌گیری‌های‌ام هم جواب نداده است. ISPها یا جواب نمی‌دهند یا جوابِ دقیق‌ای نمی‌دهند. فقط می‌دانم که شبکه‌ای به نام سروش در این فیلترینگ دست داشته است. این سروش کجاست؟! چیست؟! ربطی به صدا و سیما دارد؟ هیچ‌کس‌ای به‌ام جواب نداده است.
نتیجه‌ی همه‌ی این‌ها، نوع‌ای احساس خفقان است. احتمالا کلی از خواننده‌های‌ام را از دست می‌دهم که خوب نیست. می‌دانم که خیلی‌ها زحمت استفاده از فیلترشکن را به خود نخواهند داد. خودم هم به راحتی نمی‌توانم وبلاگ‌ام را ببینم. پست جدید کردن هم با پراکسی‌های CGI و PHPای که تا به حال تست کرده‌ام ممکن نبوده است. خلاصه وضعیت خوبی نیست. نمی‌گویم مرده‌شوی چه کارشان بکند …
هممم … راستی فعلا من یک جای دیگر فعلا مهمان شده‌ام!

11 نظر برای “فیلترینگ سولوژن

 1. و مثلشان مثل سگ است که اگر بزنیش پارس می‌کند همچنانکه اگر به حال خویش بگذاریش نیز کاری جز پارس کردن ندارد.(قرآن،سوره اش یادم نیست).
  وقتت را با دلیل خواستن از این این انسان‌های سخیف به هدر نده. تنها خنده ای رندانه به زندگی حقیرشان بکن و برو

 2. ای بابا! اینجا رو دیگه چرا؟ عجب بساطیه! فکر کنم چون درباره فیلترینگ زیاد نوشتی یه مدت… به هر حال متاسفم. بذار به دوستهام بگم، ببینم چه کار می شه کرد.

 3. جان برادر فراموش نکن که اعتیاد به وب‌لاگ‌‌خوانی سرسری نیست که از سر به در شود و ملت به آب و آتش می‌زنند تا سروقت‌ات بیایند.

 4. اینترنت همراه فیلتر کرده بود و سازه هنوز فیلتر نکرده . زنگ بزن و پیگیری کن مثل وبلاگ فارستک درست میشه . یعنی امیدوارم درست بشه

 5. غم انگیز است. نفرت انگیز است. خشم برانگیز است.
  شاید بهتر باشد به جای اینکه این همه جایگاههای مختلف شبکه جهانی را ببندند، شبکه ای از مجازها راه بیندازند و مردم فقط به آن دسترسی داشته باشند. اینجا مغازه هایی هستند که گوشت حلال می فروشند. شاید چیزی شبیه شبکهء حلال. خواندن سولوژن هم کم کم گناه است. گناه نکنیم تا به جهنم نرویم!

  پ.ن: کشورهای دنیا بال پرواز می سازند ما زنجیر محکم!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.